Paseky leží v samém srdci Vysočiny a jsou ideální volbou pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. Celé okolí je doslova prošpikováno značenými turistickými trasami a cyklostezkami. V nedalekém okolí se nachází zajímavé skalní útvary Pasecká skála, Zkamenělý zámek, Čtyři palice, Dráteníčky, Malínská skála, Devět skal, Prales na Žákově hoře.

Pro děti je nedaleko Pohádková vesnička. Přibližně 16 km od resortu je Peklo Čertovina, kde je v pěti patrech až 12 metrů pod zemí udělané peklo. Je to evropský unikát s animovaným programem pro děti. V objektu pekla se nachází i restaurace.

Pro výlety na kolech nebo autem lze doporučit návštěvu Santiniho kostela na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou, muzeum knihy v zámku hraběte Kinského rovněž ve Žďáře nad Sázavou nebo sklárny ve Škrdlovicích. Rovněž doporučujeme návštěvu Poličky, starobylého města, které je rodištěm Bohuslava Martinů, nebo návštěvu Litomyšle, kde je zámek s unikátními grafity, Hrad Pernštejn a Skansen Veselý Kopec u Hlinska.

Na koupání lze zajet k Pilské nádrži, Milovskému rybníku, rybníku Velké Dářko nebo Dalešické přehradě, kde je možnost vyjet si na parníku. Bližší informace a mapky je možno získat v infocentru v hotelu Mánes ve Svratce.

Milovníci běžek uvítají desítky kilometrů upravených lyžařských tratí skýtajících možnosti celodenních výletů v krásné přírodě Žďárských vrchů. Mnoho jejich kilometrů je strojově upraveno místními lyžařskými kluby. Přibližně 300 m od chalupy je sjezdovka s lyžařským vlekem, dětským lanovým vlekem, půjčovnou lyží a snowboardů, vyhřívaným stanem a občerstvením. Více informací naleznete ne jejich webových stránkách https://www.skiareal-svratka.cz/. Sjezdovka má umělé zasněžování, takže je možnost lyžovat od prvních mrazů a také je perfektně osvětlena i pro noční lyžování. Další sjezdovky jsou v Hlinsku, Jimramově a Novém Městě, kde jsou také další běžecké tratě a známé sportovní středisko.

V blízkém Hotelu Svratka můžete využít vyhřívaný bazén o rozměrech 10,5×4,5 m (s hloubkou 1,4 m) s vířivkou a masážními tryskami, saunu, rehabilitační procedury, lymfomasáže, parafínové zábaly a golfový simulátor.

Postaráno je i pro ty z Vás, kteří milují dobré jídlo. V blízkých vesnicích se nachází několik restaurací, které určitě stojí za návštěvu. Přestože se jedná o malé vesnice, podávají vynikající pokrmy. Osobně můžeme doporučit restauraci Selský Dvůr v Daňkovicích. Dále pak hostinec U Kosků v Blatinách (cca 6 km) nebo Tisůvka v Cikháji (10 km). Za zmínku taky stojí historická roubená Hamerská krčma ve Svobodných Hamrech. Její návštěvu můžete spojit s exkurzí do nedalekého skanzenu Veselý kopec.

Jednou z mnoha možností aktivního trávení volného času je hra golfu. V těsné blízkosti se rozkládá nádherné devítijamkové golfové hřiště GOLF CLUB SVRATKA 1932. Hřiště patří mezi nejstarší v republice. Výjimečný zážitek ze hry zaručují vzrostlé stromy, nádherné zavlažované farwaye a greeny. V blízkosti stylové klubovny je cvičný patovací a chipovací green s pískovými překážkami. Spolu s driving range poskytuje hráčům kvalitní tréninkové zázemí. Golf si můžou vyzkoušet i návštěvníci, kteří nejsou aktivními hráči.

Pro naše klienty jsme nově připravili možnost zapůjčení 4 kolky LINHAI.

Linhai M565L EFi EPS 4×4 dlouhá černá

Možnosti koupání: Medlovský rybníkrybník Sykovecpřírodní koupaliště Nové Město na Moravě, Zuberský rybníkMěstské lázně Nové Město na MoravěMilovský rybníkKyšperský rybníkSkalský rybníkvodní nádrž StržDomanínský rybníkrybník Dalečínvodní nádrž Pilskábazén Žďár nad Sázavourybník Chochollom Vápenice u Žďáru.

Blízká lyžařská střediska: Harusův kopec – Nové Město na MoravěJimramov.

Turistické cíle v okolí: Devět skal.

Studnice – tipy na výlet

JSME SPOLEČNOST, KTERÁ SPOJUJE LUXUS S PŘÍRODOU. ZÁKAZNÍKŮM POSKYTUJEME NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY V PODOBĚ POBYTU V NAŠICH APARTMÁNECH.
O nás
Ollis apartmens s.r.o
IČO: 06442064
DIČ: cz06442064
Provozovatel
Studnice ev. č. 3, 592 31
Nové Město na Moravě
Sídlo

VOLEJTE PRO REZERVACE

+420 733 499 788

sledujte nás na sociálních sítích

© 2024 Expert Dev, s.r.o. | Tvorba webových stránek